Reklama

Reklama

Zbigniew Ziobro oficjalnie o "śledztwie w sprawie eksplozji rakiety"

Zbigniew Ziobro napisał na Twitterze, że "polecił Prokuratorowi Krajowemu objęcie osobistym nadzorem śledztwa w sprawie eksplozji rakiety i śmierci dwóch polskich obywateli". Minister sprawiedliwości jest pierwszym politykiem obozu rządzącego, który oficjalnie przedstawił właśnie taką przyczynę wybuchu w położonej na granicy z Ukrainą miejscowości Przewodów (woj. lubelskie).

"Poleciłem Prokuratorowi Krajowemu objęcie osobistym nadzorem śledztwa w sprawie eksplozji rakiety i śmierci dwóch polskich obywateli. Na miejscu od kilku godzin pracuje zespół prokuratorów wraz z nadzorowanymi przez nich służbami i biegłymi" - napisał Zbigniew Ziobro. 

Minister sprawiedliwości jest pierwszym politykiem obozu rządzącego, który wymienił "eksplozję rakiety" jako oficjalny powód wybuchu w miejscowości Przewodów (woj. lubelskie). W dotychczasowych komunikatach mówiono o "sytuacji kryzysowej". 

Reklama

Wybuch w Przewodowie. Pilna narada w BBN i nadzwyczajne posiedzenie rządu

Wcześniej we wtorek Zbigniew Ziobro brał udział w naradzie w BBN zarządzonym przez premiera Mateusza Morawieckiego w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Po tym spotkaniu rozpoczęło się także nadzwyczajne posiedzenie rządu.

Jak podał po zakończeniu rozmów w BBN rzecznik rządu Piotr Müller, na terenie powiatu hrubieszowskiego doszło do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch polskich obywateli. Rzecznik rządu poinformował, też, że zostanie zweryfikowane, czy zachodzą przesłanki, by uruchomić procedury wynikające z art. 4 Paktu Północnoatlantyckiego, który dotyczy konsultacji państw członkowskich NATO.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy