Reklama

Reklama

Zbankrutowało biuro podróży Alfa Star

Biuro podróży Alfa Star zbankrutowało. W oświadczeniu zamieszczonym na stronie głównej biura napisano, że "Alfa Star S.A. w związku z utratą płynności finansowej zmuszony jest do zaprzestania realizowania, jak i dalszej sprzedaży oferty turystycznej".

Firma przyznaje, że "nie wykona obowiązków umownych z umów o świadczenie usług turystycznych".

"Uprzejmie informujemy iż trwa uruchomienie procedury przewidzianej prawem mającej na celu w szczególności zagwarantowanie powrotów Turystów do Kraju oraz umożliwienie im skutecznego wykonania innych przysługujących im praw w tym prawa do zwrotu wszystkich wniesionych środków" - czytamy na stronie biura. 

Według mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego poza Polską przebywa 1500 klientów biura. Wkrótce skontaktuje się z nimi samorząd, a potem zostaną do kraju sprowadzeni - wyjaśnia Paweł Niewiadomski. Z kolei osobom, które czekały na wykupione wycieczki doradza zgłoszenie szkody zgodnie z procedurą, którą ogłosi urząd.

Reklama

Jak czytamy w oświadczeniu - " we wszystkich sprawach związanych z niezrealizowanymi umowami o świadczenie usług turystycznych, powrotami do kraju jak w sprawie zwrotu środków za niezrealizowane świadczenia należy kontaktować z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Kultury, Promocji i Turystyki (tel. 022 5979500)".

Zostawieni bez pomocy?

- Próbowaliśmy tam dzwonić wiele razy, ale nikt nie odbiera - powiedziała w rozmowie z TVP Info Sylwia Holeś turystka z Siemianowic Śląskich, która obecnie utknęła na wyspie Rodos. Wraz z nią na miejscu jest jeszcze kilkunastu innych Polaków, w tym rodziny z małymi dziećmi. Na lotnisku czekają od 7:00.

Turyści skrąża się na brak jakichkolwiek informacji czy pomocy. - Pani z biura, która nam towarzyszyła zniknęła - przyznała Holeś.

"Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją"

- To było jedno z największych biur podróży w kraju, a jego upadłość zaskakuje - tak ogłoszenie przez Alfa Star zaprzestania realizowania i sprzedawania wycieczek komentuje prezes Polskiej Izby Turystyki.

Paweł Niewiadomski powiedział, że firma była jednym z dziesięciu największych touroperatorów w Polsce. Dodał, że jego kondycja finansowa była oceniana jako stabilna. "W związku z tym jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją" - przyznał prezes Polskiej Izby Turystyki.

Jeszcze wczoraj biuro reklamowało swoje oferty z hasłem: "Nigdy nie jest za późno na wakacje!"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy