Reklama

Reklama

Zatrzymano "Miśka", lidera krakowskiej grupy przestępczej kibiców

Policjanci zatrzymali Pawła M., pseudonim "Misiek"; mężczyzna był poszukiwany m.in. w związku z popełnieniem szeregu przestępstw narkotykowych - poinformowała PAP zastępca Prokuratora Generalnego Beata Marczak. Paweł M., uważany za lidera małopolskich kibiców ukrywał się we Włoszech.

Beata Marczak poinformowała PAP, że Paweł M. został zatrzymany w czwartek w miejscowości Cassino na południe od Rzymu. Wiadomo, że posługiwał się fałszywym polskim dowodem osobistym. Do jego zatrzymania miała doprowadzić wielomiesięczna współpraca pomiędzy krakowskimi "łowcami cieni" oraz włoską policją. 

"Będziemy się starali jak najszybciej doprowadzić do sprowadzenia tego pana do Polski. Na pewno w grę będzie wchodziło zastosowanie środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym, chociażby z tego powodu, że istnieje obawa, iż pozostawiony na wolności ucieknie" - podkreśliła Marczak.  

Reklama

Zastępca Prokuratora Generalnego zaznaczyła, że współpraca ze stroną włoską układa się "bardzo dobrze". "Liczymy, że bardzo szybko zostanie przetransportowany do Polski" - zaznaczyła Marczak.  

Paweł M. przebywa we włoskim areszcie.  

W maju za 39-letnim Pawłem M. ps. "Misiek" lub "Gruby" Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wystawił list gończy. "W związku z podejrzeniem o popełnienie szeregu przestępstw narkotykowych" Pawła M. szukali policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy