Reklama

Reklama

Zatrzymano "Filozofa" - szefa gangu przemytników

Jarosława S. pseud. "Filozof", zatrzymano po pięciu latach poszukiwań na terenie Francji - poinformowało w środę Centralne Biuro Śledcze Policji. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie gangiem, który miał na swoim koncie m.in. przemyt ludzi i handel narkotykami.

"Zatrzymanie to efekt intensywnej pracy 'łowcy cieni'. Mężczyzna ukrywał się na terenie Francji, został zatrzymany kilka dni temu, gdy wychodził z domu. Był kompletnie zaskoczony" - podkreśliła rzeczniczka CBŚP Katarzyna Balcer.

"Łowcy cieni" to policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, tworzący elitarną, tajną komórkę. Na co dzień zatrzymują lub odnajdują tych przestępców, którzy na listach poszukiwawczych zajmują najwyższe miejsca i poszukiwani są często od wielu lat.

57-letni Jarosław S. poszukiwany był od pięciu lat przez sądy w Lublinie i Białymstoku. Jest podejrzany o kierowanie - w latach 2003 - 2009 - zorganizowaną grupą przestępczą. Jego gang zajmował się różnego rodzaju przestępczością: kryminalną, narkotykową i ekonomiczną.

Reklama

Jak wynika z ustaleń śledczych, "Filozof" m.in. organizował przemyty ludzi, wprowadzał też do obiegu przerobiony alkohol etylowy bez akcyzy; grupa nie gardziła także pieniędzmi uzyskiwanymi z uprawy, produkcji i handlu marihuaną, amfetaminą i haszyszem. Zarzuca mu się też posiadanie bez zezwolenia broni.

"Obecnie czeka we Francji na przekazanie go polskim organom ścigania" - dodała Balcer.

Reklama

Reklama

Reklama