Reklama

Reklama

Zastępcy szefa Komendy Stołecznej Policji odwołani

Wiceszefowie Komendy Stołecznej Policji zostali w piątek odwołani ze stanowisk. Do komendanta głównego policji nadinsp. Jarosława Szymczyka zwrócił się o to nadinsp. Paweł Dobrodziej, który od czwartku pełni obowiązki komendanta stołecznego.

Komendant Stołeczny Policji miał trzech zastępców. Byli nimi: insp. Piotr Berent, mł. insp. Andrzej Krajewski oraz podinsp. Piotr Byra.

Rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka powiedział PAP, że komendant stołeczny "zwrócił się z wnioskiem o odwołanie swoich zastępców, argumentując to m.in. chęcią doboru na te stanowiska wybranych przez siebie oficerów policji". "Komendant Główny Policji przychylił się do tego wniosku" - dodał Ciarka.

Seksafera w policji?

Rzecznik poinformował także, że Biuro Spraw Wewnętrznych KGP uzyskało informację, iż jeden z zastępców komendanta stołecznego "mógł dopuścić się czynów o znamionach przestępstwa". Ciarka pokreślił, że informacja, wraz z zebranymi w tej sprawie materiałami została "niezwłocznie" przekazana do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Reklama

RMF FM podało, że chodzi o doniesienie jednej z policjantek, która oskarżyła swojego przełożonego o molestowanie seksualne. Według nieoficjalnych informacji PAP, zbliżonych do sprawy, chodzi o oficera nadzorującego pion prewencji.

Jak przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński, pod koniec października z BSW KGP do prokuratury wpłynęły materiały dotyczące "złośliwego i uporczywego naruszania w KSP praw pracownika, wynikających ze stosunku pracy". 

"Na tym etapie postępowania nie mogę udzielić więcej informacji odnośnie treści zawiadomienia" - powiedział prok. Łapczyński.

Poinformował, że 7 listopada pokrzywdzona kobieta została przesłuchana przez prokuratora w charakterze świadka i złożyła zeznania. "Prokuratura Okręgowa na tym etapie, w oparciu o dostarczoną dokumentację, wykonała czynności procesowe w niezbędnym zakresie i zgodnie z procedurą obowiązującą w tego typu przypadkach, wystąpiła o wyznaczenie innej prokuratury" - powiedział Łapczyński.

Jak wyjaśnił, Prokuratura Okręgowa wystąpiła o to z uwagi na fakt, że jej prokuratorzy "na co dzień współpracują z KSP w toku prowadzonych śledztw".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne