Reklama

Reklama

Żaryn: Walka informacyjna przeciwko Polsce służy do podważania autorytetu armii

Działania realizowane w ramach walki informacyjnej przeciwko Polsce służą do podważania autorytetu armii, są próbą ośmieszania Wojska Polskiego - podkreślił w piątek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

"Jednym z niebezpiecznych wątków wykorzystywanych w ostatnich miesiącach w propagandzie Rosji i Białorusi są narracje próbujące deprecjonować struktury państwa odpowiedzialne za bezpieczeństwo RP. W sposób szczególny na celowniku Kremla - od lat - znajdują się Siły Zbrojne RP" - napisał w piątek na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

"Działania realizowane w ramach walki informacyjnej przeciwko Polsce służą do podważania autorytetu armii, są próbą ośmieszania Wojska Polskiego, deprecjonowania WP w oczach sojuszników oraz osłabiania autorytetu armii w Polsce" - dodał. "To działania mające wpływ na bezpieczeństwo Polski" - podkreślił.

Reklama

26 osób próbowało nielegalnie przekroczyć

W piątek Straż Graniczna poinformowała, że ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 26 osób. Zaznaczyła, że w tym miesiącu było już 1,5 tys. takich prób.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

W związku z presją migracyjną na granicę Polski ze strony Białorusi od 2 września do 30 listopada w 183 miejscowościach obowiązywał stan wyjątkowy wprowadzony na wniosek Rady Ministrów rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy. Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na tym samym terenie obowiązuje zakaz przebywania osób tam niezamieszkujących wprowadzony rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego na podstawie znowelizowanej ustawy o ochronie granicy państwowej.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy