Reklama

Reklama

Żaryn o odnalezionych w lesie zwłokach: Konieczna będzie sekcja

- Konieczna będzie sekcja zwłok, nie wiemy co się zdarzyło. To kolejna ofiara tego szlaku, który stworzyła strona Białoruska – mówił na antenie Polsat News rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Podkreślił, że "w najbliższe dni prowokacje na granicy mogą być bardziej brutalne". - Musimy twardo odpowiadać na to, co się dzieje - dodał.

Podlaska policja przekazała w sobotę, że w lasach niedaleko granicy, pod Wólką Terechowską, odnalezione zostały zwłoki młodego mężczyzny narodowości syryjskiej. 

- Konieczna będzie sekcja zwłok, nie wiemy co się zdarzyło. To kolejna ofiara tego szlaku, który stworzyła strona Białoruska - skomentował na antenie Polsat News Stanisław Żaryn. 

Dodał, że w nocy doszło do kolejnej próby przejścia przez granicę. - Tym razem z wykorzystaniem pojazdu strony Białoruskiej. Migranci byli wyposażeni w gaz łzawiący, zostali tak przygotowani po to, żeby wejść w dziurę wyrwaną przez samochód i przejść przez granicę - mówił. 

Reklama

Przyznał, że w najbliższe dni prowokacje mogą być bardziej brutalne. - Musimy twardo odpowiadać na to, co się dzieje - podkreślił Żaryn. 

Czytaj także: "Granica nie jest linią namalowaną na kartce. Przyrzekaliśmy, że będziemy jej bronić"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL