Reklama

Reklama

Zaprzysiężenie nowych ministrów w rządzie Ewy Kopacz

Prezydent Bronisław Komorowski powołał nowych ministrów zdrowia, sportu oraz skarbu. Na czele resortów staną: profesor Marian Zembala, Adam Korol i Andrzej Czerwiński. Premier Ewa Kopacz ostrzegła nowych ministrów - łatwo nie będzie.

- Panowie, trafiliście do rządu w bardzo trudnych czasach. Jedno mogę powiedzieć: łatwo nie będzie. Nie przyszliście do rządu, żeby się dowartościowywać, ale po to, by pokazywać, co znaczy służba - bezinteresowna służba na rzecz Polaków. Jestem przekonana, że w roli ministrów przekonacie Polaków do tego, jak szczerzy i odważni będziecie w swoich decyzjach (...) Jedyną tarczą, która was będzie bronić, będzie pokora. (...) Bądźcie dzielni w tym, co będziecie robić na rzecz innych - powiedziała premier Ewa Kopacz.

Nazwiska nowych ministrów podała w poniedziałek premier Ewa Kopacz.

Reklama

Komorowski: Dziękuję za zmianę

"Chciałbym podziękować za tę zmianę, dokonaną w taki sposób, że widać, iż polityka to nie tylko łatwe obietnice, splendory, zaszczyty, nie tylko kariera, choć nic w niej nie ma złego, ale że to także służba" - podkreślił prezydent.

"Dziękuję za gotowość służenie najjaśniejszej Rzeczypospolitej w tym momencie szczególnym, gdy do wyborów jest zaledwie parę miesięcy" - dodał Komorowski. Jak zaznaczył, "postawę służby", widać bardziej wtedy, "gdy mniej jest się podejrzanym o chęć zrobienia kariery".

Prezydent pogratulował i podziękował nowo powołanym ministrom za wolę oddania do dyspozycji nie tylko premier, ale i całego kraju własnych doświadczeń i osiągnięć w różnych, ważnych dla Polski obszarach.

"Jest wiele spraw do rozwiązania, ale są też i ludzie, którzy swoim życiem i swoimi dokonaniami potrafili potwierdzić to, że są to sprawy do udźwignięcia" - podkreślił Komorowski. 

Decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu podjął także Radosław Sikorski. Jego następcę poznamy w najbliższych dniach.

Dymisje w rządzie to pokłosie nowej odsłony afery taśmowej. Po ujawnieniu akt z funkcji w rządzie zrezygnowali w ubiegłą środę ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera odszedł ponadto Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki. 

Jak oceniasz nowych ministrów? Dołącz do dyskusji!Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy