Reklama

Reklama

Zapowiedź strajku pielęgniarek. Ministerstwo Zdrowia zaskoczone

Ministerstwo Zdrowia jest zaskoczone zapowiedzią protestu pielęgniarek i położnych. Wiceminister Beata Małecka-Libera powiedziała w radiowej Trójce, że urzędnicy przygotowują regulacje, które mają rozwiązać problemy tej grupy pracowników służby zdrowia.

Beata Małecka-Libera mówi, że pierwsze rozmowy z przedstawicielkami związków zawodowych oraz izby pielęgniarskiej już się odbyły i pewne zobowiązania zostały podjęte. Wiceminister podkreśla, że ministerstwo pracuje nad konkretnymi propozycjami dla pielęgniarek. Na razie wszystko jest na etapie uzgodnień. Dlatego Beata Małecka-Libera jest bardzo zaskoczona wczorajszą deklaracją o przygotowaniu protestów i dodaje, że to zapowiada trudne rozmowy.

Wczoraj OPZZ Pielęgniarek i Położnych zapowiedziało, że w maju przeprowadzi strajk ostrzegawczy, a we wrześniu strajk generalny, jeśli nie zostaną spełnione postulaty środowiska. Związki zawodowe chcą zwiększenia zatrudnienia w placówkach ochrony zdrowia oraz podniesienia płac. Pielęgniarki i położne chcą między innymi uregulowania norm zatrudnienia przy podpisywaniu kontraktów na procedury medyczne refundowane przez NFZ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy