Reklama

Reklama

Zapora tymczasowa na granicy z Kaliningradem. Straż Graniczna: Powstaje na naszą prośbę

Zapora tymczasowa na granicy z Rosją powstaje na naszą prośbę - przekazała Ewelina Szczepańska z zespołu prasowego Komendanta Głównego Straży Granicznej. Jak dodała, na razie na tej granicy jest spokojnie i stabilnie. Zapora będzie miała 2,5 metra wysokości i 3 metry wysokości. Prace nad budową rozpoczęły się w środę.

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak poinformował w środę, że podjął decyzję o budowie tymczasowej zapory na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim.

SG: Na granicy z Rosją spokojnie

Ewelina Szczepańska z Komendy Głównej SG przypomniała, że na tej granicy powstanie zapora elektroniczna, czyli kolejny element systemu ochrony granicy wschodniej. - Na naszą prośbę stanie tam też zapora tymczasowa z drutu ostrzowego. Ona już jest instalowana, częściowo przez żołnierzy - podkreśliła.

Funkcjonariuszka zaznaczyła, że w tej chwili na polsko-rosyjskiej granicy jest spokojnie i stabilnie. - W ubiegłym miesiącu nie było żadnego nielegalnego przekroczenia tej granicy. Nie skierowaliśmy tam dodatkowych sił i środków ponieważ nie ma takiej potrzeby. Patrole odbywają się tak jak dotychczas - powiedziała.

Reklama

SG: Wojna hybrydowa na granicy z Białorusią trwa

Szczepańska zaznaczyła, że formacja nadal koncentruje się na granicy z Białorusią i monitoruje sytuację. - W razie potrzeby, będziemy reagować - dodała. - Wojna hybrydowa na granicy z Białorusią trwa. Jesteśmy  przygotowani na każdy scenariusz - powiedziała funkcjonariuszka SG.

Na granicy z Białorusią zapora elektroniczna, na którą składają się m.in. kamery i czujniki ruchu, już jest instalowana. Latem ukończona tam została stała zapora fizyczna, czyli pięciometrowy stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym.

W przypadku zapory elektronicznej na granicy z Rosją Straż Graniczna obecnie poszukuje wykonawcy. Firma ma zostać wyłoniona do końca listopada.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy