Reklama

Reklama

​Zamieszanie po wpisie Sylwii Spurek

Wpis europosłanki Sylwii Spurek na Twitterze spotkał się z ogromnym oburzeniem. Wszystko za sprawą grafiki australijskiej artystki, która przedstawia krowy w obozowych pasiakach. Komentujący wytykają Spurek, że porównanie ofiar zagłady w Auschwitz-Birkenau do zabitych zwierząt jest przesadą.

"Jo Frederiks daje do myślenia, otwiera oczy na to, jak traktujemy zwierzęta. Ten obraz przypomniała Fundacja Viva i dobrze, bo czas na poważną dyskusję o traktowaniu zwierząt, o warunkach, w jakich żyją, o tym, jak je zabijamy. Czy to jest humanitarne? Czy to nadal rolnictwo?" - napisała na Twitterze Spurek.

Do wpisu załączyła grafikę, na której widzimy krowy w pasiakach.

"Najlepszym uzupełnieniem będą słowa żydowskiego noblisty Isaaca Singera: Zadowolenie, z jakim człowiek może robić z innymi gatunkami, co tylko mu się podoba, ilustruje najskrajniejsze teorie rasistowskie, zasadę według której silniejszemu wszystko wolno" - dodała Spurek.

Reklama

Oburzenie w sieci

Użytkownicy Twittera szybko wytknęli Spurek to porównanie. Ponadto Jonny Daniels (żydowski działacz, założyciel fundacji From the Depths) złożył do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego skargę na zachowanie europosłanki. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy