Reklama

Reklama

Zamach w Dżakarcie. MSZ apeluje do turystów

MSZ potępia zamach w Dżakarcie i apeluje do turystów w Indonezji o ostrożność. W ataku przeprowadzonym dziś przez Państwo Islamskie zginęło co najmniej 7 osób.

MSZ ataki przyjął z "głębokim zaniepokojeniem". "Polska stanowczo potępia wszelkie przejawy terroryzmu" - pisze ministerstwo w komunikacie, przekazując równocześnie kondolencje rodzinom ofiar i rannych, a także władzom Indonezji oraz państw, których obywatele padli ofiarą ataków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie ostrożności podczas pobytu w większych aglomeracjach miejskich i skupiskach turystycznych, unikanie wszelkich zgromadzeń w miejscach publicznych, oraz bezwzględne stosowanie się do zaleceń władz indonezyjskich i organizatorów pobytów turystycznych.

Reklama

Polska ambasada w Dżakarcie prosi natomiast polskich obywateli przebywających w Indonezji o unikanie okolic Sari Pan Pacific Hotel i Sarinah Plaza na ulicy Sudirman Thamrin w Dżakarcie. Centrum miasta oraz inne dzielnice (Cikni, Silpi oraz Kuningan), w których doszło do ataków pozostają zamknięte dla ruchu. Z informacji przekazanych Ambasadzie RP przez lokalne władze wynika, że sytuacja w tych rejonach nie jest jeszcze w pełni bezpieczna.

MSZ apeluje też o zgłoszenie podróży lub pobytu w systemie rejestracji Odyseusz https://odyseusz.msz.gov.pl/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy