Reklama

Reklama

Zalewska i Rafalska do Brukseli. Co z nauczycielskim okrągłym stołem?

Związek Nauczycielstwa Polskiego zmienia termin i formułę okrągłego stołu. "Edukacyjny okrągły stół w formule Rady Dialogu Społecznego raczej w czerwcu się nie odbędzie" – powiedział RMF FM prezes związku Sławomir Broniarz.

Według szefa ZNP - termin i formuła okrągłego stołu - powinny się zmienić z powodu ostatnich wyborów do PE.

- Mandaty uzyskały zarówno szefowa MEN Anna Zalewska, jak i minister pracy Elżbieta Rafalska. Utrudnia to zorganizowanie spotkania - twierdzi Sławomir Broniarz.

- Mamy nową minister pracy i nowego ministra edukacji. Jest potrzeba reaktywowania formuły okrągłego stołu w wersji Rady Dialogu Społecznego od początku - podkreśla. 

- Oczywiście zapraszamy ministra edukacji - deklaruje prezes ZNP.

"Warto rozmawiać"

Nowy szef MEN Dariusz Piontkowski, który w czwartek był gościem Porannej rozmowy w RMF FM, pytany o ZNP i o ostatni strajk nauczycieli, powiedział: na pewno trzeba rozmawiać z nauczycielami - także ze związkami zawodowymi . Jak dodał: Mam zamiar rozmawiać.

Reklama

- Dopóki się nie rozmawia, to nie wiadomo tak naprawdę, o co chodzi obu stronom. Jednym z elementów, który na pewno będziemy chcieli zrobić w najbliższym czasie, jest wywiązanie się z tych porozumień, które zawarliśmy jeszcze przed wybuchem strajku - zadeklarował Dariusz Piontkowski. Na pewno będziemy także rozmawiali o pieniądzach dla nauczycieli. My te pieniądze już gwarantujemy. Wyraźnie przecież mówiliśmy o tym jako rząd, że mamy dodatkowe pieniądze dla nauczycieli od 1 września. To jest te prawie 10 proc. kolejnej transzy podwyżkowej - dodał gość RMF FM.  

Grzegorz Kwolek

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama