Reklama

Załamanie pogody. Większość kraju z ostrzeżeniami

Intensywne opady śniegu, gołoledź, porywy silnego wiatru, a nawet burze - taką pogodę na piątek prognozują synoptycy. Dla przeważającej części kraju wydane zostały ostrzeżenia IMGW. W nocy z piątku na sobotę na termometrach w niemalże całym kraju zobaczyć będzie można ujemne temperatury. W weekend możliwa poprawa pogody.

Na piątek synoptycy prognozują opady śniegu, przechodzące w deszcz. Rano może pojawić się również deszcz marznący powodujący gołoledź, w wielu miejscach będzie ślisko. Na zachodzie i południu mogą pojawić się burze

Temperatura wyniesie od -1 stopni C. na północy, około 2 stopni C. w centrum, do 7 stopni C. na zachodzie. 

Według prognoz, najsilniejsze porywy wystąpią na zachodzie i na wybrzeżu do 85 km/h, w Karpatach do 100 km/h, w Sudetach do 160 km/h. W górach możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne.

Reklama

Prognoza: Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu, gołoledzią i wiatrem

W piątek obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Dotyczą one centralnego pasa Polski od północy do południa. 

Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w zachodniej części kraju. 

Dla północno-wschodniej części Polski wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gołoledzią. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 9. 

Pogoda: Chłodniejsza noc. Ujemne temperatury niemal w całym kraju

W nocy opady śniegu spodziewane są we wschodniej i południowej części kraju. Jak informują synoptycy z IMGW, na zachodzie i nad morzem spodziewane są opady mieszane i deszcz. Meteorolodzy ostrzegają przed trudnymi warunkami na drogach i chodnikach - będzie ślisko

Nocą na termometrach w niemal całym kraju wystąpią ujemne temperatury: od -7 stopni C. w obszarach podgórskich Karpat, 3 stopni C. i -1 stopni C. na przeważającym obszarze kraju, a 1 stopień C. prognozowany jest wyłącznie nad morzem. 

Według synoptyków, od soboty nastąpi poprawa pogody, pojawi się więcej słońca i zanikną opady. W całym kraju możliwe są opady śniegu, ale już nie tak intensywne, jak w piątek. Temperatura wyniesie od - 6 stopni w rejonach podgórskich Karpat do 3 stopni nad morzem.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | Ostrzeżenia IMGW | IMGW | alerty IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy