Reklama

Reklama

​Zakopane: Sylwester dość spokojny

35 tys. osób witało nowy rok na zakopiańskiej Równi Krupowej, gdzie odbył się koncert sylwestrowy z telewizyjną Dwójką. Policja oceniła, że impreza przebiegła bardzo spokojnie, ale poza nią w Zakopanem odnotowano ponad sto interwencji.

Na wielkiej zakopiańskiej estradzie wystąpili m.in. Boney M., Dr Alban, Oceana, Shaun Baker, Loona, Maryla Rodowicz, Zenon Martyniuk, bracia Cugowscy i Zakopower.

"Dotychczas nie odnotowaliśmy żadnych dramatycznych zdarzeń, ale nie był to też najspokojniejszy Sylwester w Zakopanem w porównaniu do poprzednich lat" - ocenił rzecznik zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki.

Na jednym ze skrzyżowań Zakopanego policjant kierujący ruchem został ranny na skutek wybuchu petardy. Został zawieziony do szpitala z obrażeniami twarzy.

"Wszystko wskazuje na to, że nie będą to groźne obrażenia, ale policjanta czekają jeszcze badania okulistyczne. Przypuszczamy, że ktoś celowo rzucił w jego stronę petardą. Sprawca nie został złapany" - relacjonował rzecznik.

Reklama

Interwencje policji w noc sylwestrową w Zakopanem dotyczyły głównie osób nietrzeźwych oraz bójek. Policjanci zatrzymali 19 osób, głównie osób nietrzeźwych oraz dwie osoby za posiadanie narkotyków.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy