Reklama

Reklama

Zakopane: Groźny wypadek na szlaku wiodącym na Rysy

"W rejonie najwyższego szczytu w Polsce – Rysów doszło dzisiaj do groźnego wypadku. Turystka poślizgnęła się i spadała w przepaść. Z uwagi na niski pułap chmur, w akacji ratowniczej nie mógł brać udziału śmigłowiec" – poinformował ratownik dyżurny TOPR.

Na miejsce wypadku dotarła grupa 20-tu ratowników TOPR, którzy transportują bardzo ciężko ranną turystę na noszach do schroniska nad Morskim Okiem. Dalej do zakopiańskiego szpitala poszkodowana zostanie przewieziona samochodem ratowniczym.  

Turystka najprawdopodobniej poślizgnęła się na szlaku wiodącym na Rysy w okolicach tak zwanej Buli pod Rysami (2054 m n.p.m.) i spadała w przepaść. W tym miejscu bardzo często dochodzi do wypadków turystycznych. 

Po nocnych opadach ulewnego deszczu warunki do uprawiania turystyki w Tatrach pogorszyły się. Powyżej górnej granicy lasu na wielu szlakach leżą płaty zmrożonego śniegu. Wejście w taki teren bez odpowiedniego sprzętu grozi upadkiem z dużej wysokości.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy