Reklama

Reklama

Zakończyło się spotkanie w Pałacu Prezydenckim

W czwartek przed godz. 10 do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą przybyła premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński. W rozmowie uczestniczył także marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Spotkanie trwało godzinę.

Kancelaria Prezydenta jeszcze wcześniej informowała, że z inicjatywy prezydenta w czwartek rano odbędzie się spotkanie, w którym będą uczestniczyć premier Szydło i prezes Kaczyński. Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do władz PiS, spotkanie miało dotyczyć m.in. rekonstrukcji rządu.

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim trwało godzinę. Zakończyło się o godz. 11.

W czwartek po południu zbierze się Komitet Polityczny PiS; rozmowy będą dotyczyć m.in. rekonstrukcji rządu. Po spotkaniu Komitetu Politycznego odbędzie się posiedzenie klubu PiS. Według rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, nie jest tajemnicą, iż pojawiła się propozycja kandydatury na premiera Mateusz Morawieckiego, choć - jak dodała - decyzji jeszcze nie ma. 

ReklamaPrezydent chce szybkich decyzji

"Podczas spotkania z premier Beatą Szydło i szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim prezydent Andrzej Duda wyraził oczekiwanie, żeby temat rekonstrukcji rządu został zamknięty tak szybko, jak to jest możliwe, żeby przeciąć wszelkie spekulacje co do tej kwestii" - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Po spotkaniu prezydencki rzecznik relacjonował, że tematem rozmów była bieżąca sytuacja polityczna, a w szczególności planowana rekonstrukcja rządu.

"Pan prezydent wyraził oczekiwanie, by temat rekonstrukcji został zamknięty tak szybko, jak to jest możliwe, żeby przeciąż wszelkie spekulacje medialne, co do tej kwestii" - oświadczył.

Łapiński poinformował, że szczegółowe ustalenia w sprawie rekonstrukcji będą komunikowane w najbliższym czasie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy