Reklama

Reklama

Zakończyło się przesłuchanie Jana Burego

W prokuraturze w Katowicach zakończyło się przesłuchanie Jana Burego, podejrzanego o korupcję - poinformowała jego adwokat Karolina Margulewicz-Fortuna. Według niej prokuratura w piątek nie przedstawiła jej klientowi kolejnych zarzutów.

"Jesteśmy po czynności przesłuchania. Czekamy teraz na decyzję prokuratury czy będą stosowane względem mojego klienta środki zapobiegawcze, a jeśli tak, to jakie, o jakim charakterze" - powiedziała dziennikarzom obrońca.

Pytana, czy Bury składał wyjaśnienia, odpowiedziała, że złożył oświadczenie. Nie przyznaje się do winy.

Bury został zatrzymany w środę przez CBA. W czwartek Prokuratura Apelacyjna w Katowicach przedstawiła mu sześć zarzutów, dotyczących m.in. przyjmowania wysokich łapówek za wpływanie na działanie różnych instytucji państwowych.

Reklama

Przesłuchanie było kontynuowane w piątek. Według adwokat, prokurator nie przedstawił tego dnia Buremu kolejnych zarzutów, czego nie wykluczał w czwartek rzecznik prokuratury. Chodzi o sprawę dotyczącą m.in. niezgodnego z prawem wpływania na wyniki konkursów w NIK.

W tym wątku katowicka prokuratura w sierpniu wystąpiła do Sejmu o uchylenie Buremu immunitetu. Sejm poprzedniej kadencji nie zdążył rozpoznać wniosku ws. Burego, który nie zdobył mandatu w wyborach 25 października.

Reklama

Reklama

Reklama