Reklama

Reklama

Zakłócono spotkanie z udziałem Anny Marii Anders

Zakłócono spotkanie z udziałem Anny Marii Anders i szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka w Suwałkach. Protestujący mieli plakietki Komitetu Obrony Demokracji - informuje TVN24.

Do incydentu doszło w Archiwum Państwowym w Suwałkach podczas uroczystego otwarcia wystawy "Armia Skazańców", poświęconej armii gen. Władysława Andersa.

Grupka starszych osób zarzuciła Anders, że urządziła w tym miejscu swój wiec wyborczy. "To jest bezprawie!", "Hańba!" - krzyczeli oburzeni mieszkańcy.

Skandowanie protestujących przerwała Anders, która stwierdziła, że nie jest na spotkaniu w roli kandydatki w wyborach uzupełniających do Senatu, a w roli "córki swojego ojca". 

"To trzeba nazwać awanturnictwem politycznym" - mówił do protestujących obecny na spotkaniu Mariusz Błaszczak z PiS. 

Reklama

Wybory uzupełniające do Senatu

Do Senatu w wyborach uzupełniających startują: Anna Maria Anders zgłoszona przez PiS, Mieczysław Bagiński (PSL), Szczepan Barszczewski (KORWiN), Andrzej Chmielewski (Samoobrona), Sławomir Gromadzki zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców Szary Obywatel, Jerzy Ząbkiewicz zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Praca i Przyszłość" - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu - wynika z informacji na stronie internetowej PKW.

Kampania wyborcza kończy się o godz. 24 w nocy z piątku na sobotę. Głosowanie odbędzie się w niedzielę w godzinach 7-21.


Reklama

Reklama

Reklama