Reklama

Zaginiona pięć lat temu Polka odnaleziona w USA

Od 2018 roku policjanci z Mazowsza poszukiwali 40-letniej kobiety. Po pięciu latach udało się ją znaleźć. Gdy personel w jednym ze szpitali w USA zorientował się, że ma do czynienia z Polką, przekazano konieczne informacje do jej kraju. Polscy policjanci z kolei pomogli ustalić służbom amerykańskim tożsamość kobiety.

- Zaginiona kobieta mająca problemy z pamięcią trafiła do placówki medycznej w Miami w USA - przekazał rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Polkę odnaleziono w jednym ze szpitali

- Personel szpitala będąc przekonany, że ma do czynienia z Polką odnalazł komunikat o zaginięciu kobiety opublikowany w sieci przez Fundację Itaka - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych i za pośrednictwem organizacji zwrócił się z prośbą o przekazanie rodzinie informacji o fakcie przebywania w szpitalu osoby, która może być zaginiona - wyjaśnił.

Inspektor podkreślił, że na podstawie informacji uzyskanej od bliskich zaginionej, Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji nawiązało kontakt z Biurem Oficera Łącznikowego FBI przy Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Oficerem Łącznikowym Polskiej Policji w USA. 

Reklama

Tożsamość kobiety potwierdzona

- W wyniku wzorowej współpracy funkcjonariuszy polskiej policji oraz funkcjonariuszy FBI, a także przy bardzo aktywnym udziale rodziny, tożsamość kobiety została potwierdzona - podał.

- Bardzo sprawne działania przedstawicieli służb obu krajów, konsulatów RP w Waszyngtonie i w Miami, przy wsparciu personelu szpitala, w którym przebywała zaginiona, pozwoliły na pozytywne zakończenie kilkuletnich poszukiwań naszej obywatelki - dodał rzecznik KGP.

Kobieta nadal przebywa w USA, jest tam leczona.  

PAP
Dowiedz się więcej na temat: USA | Zaginiona | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy