Reklama

Reklama

Zaginięcie Jakuba Bocheńskiego. Lewica zawiesza go w partii

Jakub Bocheński, polityk i aktywista związany z Lewicą, którego zaginięcie zgłoszono kilka dni temu, został w trybie natychmiastowym zawieszony w partii. Przedstawiciele ugrupowania poinformowali o swojej decyzji na Twitterze.

Władze Lewicy poinformowały za pośrednictwem mediów społecznościowych o zawieszeniu Jakuba Bocheńskiego - aktywisty i polityka z Nowego Sącza. 

Przedstawiciele ugrupowania nie podali powodów swojej decyzji. 

Polityk zaginął kilka dni temu

W minioną sobotę policja poinformowała o zaginięciu sądeczanina. 

"Jakub Bocheński 22 września 2022 roku między godziną 11:00-13:00 wyszedł z hotelu 'Hilton' przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej zaginiony mężczyzna nie powrócił, nie nawiązał też kontaktu z rodziną" - podano w sobotnim komunikacie.

Reklama

Jakub Bocheński ubrany był w czarną bluzę z kapturem i dżinsowe spodnie. Mógł przemieszczać się grafitowym Renault Megane, combi, o numerach tablic KNS0453N. Mężczyzna ma 30 lat, 180 cm wzrostu, brązowe oczy, ciemnobrązowe włosy, ma brodę.

Osoby, które widziały Jakuba Bocheńskiego lub mają o nim informacje proszone są o kontakt pod numerami telefonu: 112, 47 83 52 910, 47 83 53 070 lub 505 770 122.

O pomoc w poszukiwaniach prosi też m.in. współprzewodniczący Nowej Lewicy, europoseł Robert Biedroń. 

"Szukamy Kuby, naszego kolegi. Od wczoraj szuka go też policja. Podaj proszę dalej tę wiadomość. Może ktoś coś widział, coś wie" - napisał w mediach społecznościowych.

Nieoficjalne ustalenia Interii

Polityk w ubiegłym tygodniu przebywał w Krakowie na szkoleniu. Po przerwie i lunchu nie wrócił już na zajęcia. Swoje rzeczy pozostawił na stoliku w sali. 

Nasz dziennikarz ustalił nieoficjalnie, że po tym jak mężczyzna zniknął, do jednego z komisariatów miała zgłosić się kobieta, która złożyła zeznania obciążające polityka. Obecnie podejmowane są czynności sprawdzające. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy