Reklama

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Policja wraca do poszukiwań

Kilkudziesięciu policjantów i specjalistyczny sprzęt bierze udział w przeszukiwaniu ogródków działkowych w Sopocie. Funkcjonariusze na zlecenie prokuratury wznowili czynności w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek.

Rzecznik prasowa Prokuratury Krajowej w Warszawie prokurator Ewa Bialik powiedziała, że "sprawę analizował wydział zamiejscowy małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie".

"Po to, żeby dokonać weryfikacji materiału dowodowego prokuratura wykonuje pewne czynności procesowe, te czynności zostały rozpoczęte i trwają" - dodała prokurator.

Kilkudziesięciu policjantów z komendy wojewódzkiej w Gdańsku przeszukuje w czwartek ogródki działkowe w Sopocie. W policyjnej akcji biorą udział psy tropiące. Funkcjonariusze będą mieli też do dyspozycji drony i georadar.

Reklama

Sprawa w Archiwum X

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest prowadzona w tzw. Archiwum X, działającym w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Trafiła tam z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

"W sprawach kierowanych do Archiwum X wykorzystywane są nowe technologie oraz wiedza najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych biegłych oraz różnych instytucji badawczych, niestandardowy sposób badania dowodów i nieszablonowy sposób podejścia do ich oceny" - poinformowała prokurator Bialik.

Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Wyszła ze znajomymi na imprezę do sopockiego klubu i już nie wróciła do domu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy