Reklama

Reklama

Zabójstwo sprzed 18 lat wyjaśnione. Policjanci z Archiwum X zatrzymali sprawcę

Policjanci z tzw. Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i prokurator rozwikłali sprawę zabójstwa 77-letniej kobiety. Do zbrodni doszło 18 lat temu w miejscowości Strzelce Górne (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie w studni, pod warstwą kamieni i drewnianych kłód, znaleziono ciało starszej pani. Funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego już dziś mężczyznę podejrzanego o popełnienie zbrodni.

Policjanci z tzw. Archiwum X Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy około pół roku temu wrócili do sprawy brutalnego zabójstwa 77-latki.

Zatrzymany odpowie za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Z Archiwum X

17 stycznia 1998 roku w miejscowości Strzelce Górne znaleziono w studni zwłoki 77-letniej właścicielki gospodarstwa rolnego. Od początku wiadomo było, że doszło do zabójstwa.

Ciało kobiety leżało pod warstwą kamieni i drewnianych kłód. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta miała liczne obrażenia, w wyniku których zmarła.

Śledztwo prowadzone w tej sprawie zakończono w grudniu 1998 roku. Pomimo przesłuchania wielu świadków i zabezpieczonych na miejscu śladów nie ustalono, kto dokonał tej makabrycznej zbrodni.

Reklama

Powrót do sprawy

Sprawą niewyjaśnionej zbrodni zajęli się ponownie około pół roku temu policjanci z Archiwum X Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy i prokurator z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. Od tego czasu policjanci dotarli do osób, które, jak się okazało, były kluczowe dla rozwiązania sprawy.

We wtorek 16 lutego 2016 roku w Bydgoszczy zatrzymano 39-letniego mężczyznę. Prokurator przedstawił mu zarzut dokonania w styczniu 1998 roku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, przesłuchał i złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie. Jak ustalono, sprawca dokonał tej zbrodni na tle rabunkowym.

Sąd zdecydował, że przez najbliższe 3 miesiące podejrzany pozostanie w areszcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy