Reklama

Reklama

Zabójstwo sprzed 10 lat. Poszukiwany Turek zatrzymany pod Warszawą

Policja zatrzymała pod Warszawą 37-letniego obywatela Turcji poszukiwanego przez Interpol za zastrzelenie w 2007 roku innego mężczyzny nieopodal Ankary - poinformowała we wtorek PAP Komenda Stołeczna Policji.

37-latek zbiegł z Turcji po tym, gdy wyszedł na przepustkę z więzienia. Tureckie służby wystawiły za nim międzynarodowy nakaz aresztowania.

Z policyjnych ustaleń wynika, że poszukiwany przyjechał do Polski, ukrywał się na Dolnym Śląsku, a następnie nieopodal Warszawy.

"Policjanci uzyskali informację, że w jednym z domów w pobliżu Lesznowoli może przebywać mężczyzna poszukiwany przez Interpol. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie okazało się, że na miejscu przebywa 37-obywatel Turcji" - powiedział PAP rzecznik prasowy policji w Piasecznie kom. Jarosław Sawicki.

Reklama

Jak poinformował, po sprawdzeniu tożsamości mężczyzny w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że znajduje się on na liście osób poszukiwanych międzynarodowym nakazem aresztowania wydanym w 2012 roku przez sąd w Ankarze.

"Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie w 2007 r. zabójstwa przy użyciu broni palnej. Materiały w tej sprawie zostały niezwłocznie przekazane do sądu, który zadecyduje o ewentualnej ekstradycji 37-latka" - powiedział Sawicki.

Grzegorz Dyjak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy