Reklama

Reklama

Za trzy dni zmiana rozkładu jazdy na kolei

W nocy z soboty na niedzielę zmieni się rozkład jazdy na kolei. Zarządca sieci, czyli Polskie Linie Kolejowe chcą w czerwcu i lipcu rozpocząć kilka dużych remontów na torach. Będzie się to wiązało z częściowym, lub całkowitym wstrzymaniem ruchu na niektórych odcinkach. Jak mówi Joanna Kubiak z PLK zmiany dotyczą kilku głównych linii.

W dzień wejścia nowego rozkładu zostanie zamknięta część trasy kolejowe z Warszawy do Lublina. Zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. 

Dzień później, 12 czerwca rozpoczną się prace na linii Warszawa - Poznań. Pociągi pojadą objazdami. Jak mówi Anna Zakrzewska z PKP Intercity, czas podróży wydłuży się, ale ceny przejazdu na tej trasie zostaną obniżone o 10 procent. Przykładowo pasażer jadący z Warszawy do Poznania zapłaci blisko 55 złotych, a nie, jak do teju pory 61 złotych. 

W lipcu zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu odcinek Centralnej Magistrali Kolejowej która łączy centrum kraju ze Śląskiem. Jak mówi Joanna Kubiak z Polskich Linii Kolejowych, pociągi będą musiały pojechać objazdami. Od 10 lipca do 10 sierpnia,. kiedy trasa będzie wyłączona z ruchu, większość składów dalekobieżnych pojedzie przez Częstochowę i Koluszki. 

We wrześniu zostanie natomiast zamknięta trasa kolejowa z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego. Kolejarze przy współpracy ze stołecznym Zarządem Transportu Miejskiego zorganizują komunikację zastępczą. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje