Reklama

Reklama

Z Pałacu Prezydenckiego do NBP. Paweł Mucha w zarządzie

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy będzie pełnił funkcję członka zarządu Narodowego Banku Polskiego. Paweł Mucha zasiądzie w nim od 1 września, co potwierdziła szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych.

Paweł Mucha został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko członka zarządu NBP.

Paweł Mucha w zarządzie NBP

Zgodnie z decyzją prezydenta, zasiądzie on w zarządzie NBP od 1 września. Potwierdziła to szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych.

Paweł Mucha pełni obecnie funkcję społecznego doradcy prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak czytamy na stronie KPRP, Paweł Mucha to adwokat, działacz społeczny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. 

Paweł Mucha. Doradca prezydenta i prezesa NBP

Pełnił m.in. funkcje sekretarza stanu w KPRP oraz wiceszefa prezydenckiej kancelarii. Od stycznia 2021 roku pełni funkcję społecznego doradcy prezydenta. Od 1 stycznia 2021 roku pełni również funkcję doradcy prezesa NBP Adama Glapińskiego, a od czerwca 2021 roku - przewodniczącego Rady Nadzorczej PZU SA.

Reklama

Paweł Mucha to także nauczyciel akademicki (od 2015 r. prowadzi zajęcia z zakresu prawa publicznego i prawa gospodarczego w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie) oraz autor artykułów prawniczych publikowanych w prasie ogólnopolskiej, biuletynach prawniczych, prasie regionalnej i lokalnej oraz mediach elektronicznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy