Reklama

Reklama

Z gorączką do samolotu. Nowy projekt rozporządzenia

​Uchylenie przepisu uniemożliwiającego przemieszczanie się na pokładzie samolotu osobie, której temperatura ciała jest równa albo przekracza 38 stopni Celsjusza - zakłada projekt rozporządzenia zamieszczony w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Chodzi o projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Autorem projektu jest Ministerstwo Zdrowia.

Projekt ma na celu ograniczenie ryzyka związanego z wystąpieniem epidemii wywołanej nowym koronawirusem SARS-CoV-2.

W projekcie przewiduje się wprowadzenie regulacji umożliwiających zwolnienie z obowiązku odbycia kwarantanny przez osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego po przylocie do Polski na terenie lotniska, przed odprawą graniczną.

Reklama

Projekt zakłada także "uchylenie przepisu uniemożliwiającego przemieszczanie się na pokładzie statku powietrznego osobie, której temperatura ciała jest równa albo przekracza 38 st.C".

Jak zapisano w projekcie, planowany termin jego przyjęcia przez RM to II kwartał 2021 r.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy