Reklama

Reklama

Wysokie temperatury w Polsce. IMGW: Noc będzie "tropikalna"

Pogoda w ostatnich dniach wielu daje się we znaki. Problem upałów, związanych z antycyklonem afrykańskim, wkrótce przełoży się też na nasz nocy odpoczynek. Noc z czwartku na piątek będzie - jak to określa IMGW - "tropikalna". Oznacza to, że temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. Upały w kraju będą utrzymywać się do soboty.

Wysokich temperatur mogą się spodziewać mieszkańcy zachodniej i centralnej części Polski. Określenia tropikalnych nocy używa się w przypadku, gdy temperatura po zachodzie słońca nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza

Pogoda a upały. IMGW: Będzie tropikalna noc

Zdaniem specjalistów, występowanie zjawiska tropikalnej nocy dla mieszkańców domów pozbawionych klimatyzacji wiąże się z problemami z zasypianiem, duchotą i brakiem wypoczynku i regeneracji. Dotyczy to szczególnie terenów miejskich, gdzie wśród budynków powstają wyspy ciepła utrzymujące się przez wiele godzin.

Ostatnio tropikalne noce miały miejsce na północnym zachodzie kraju, gdzie w Słubicach temperatura minimalna wyniosła prawie 23 stopnie Celsjusza. - W nocy z czwartku na piątek wartości około 20 stopni należy spodziewać się także w Wielkopolsce, Ziemii Łódzkiej, Kujawach i w zachodniej części Mazowsza - powiedział Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Reklama

Zdaniem synoptyków dopiero z soboty na niedzielę spodziewany jest w Polsce front atmosferyczny, który powinien przynieść w całym kraju obniżenie temperatury poniżej 30 stopni Celsjusza.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy