Reklama

Reklama

Wysoka grzywna dla Hanny Gronkiewicz-Waltz

10 tys. zł grzywny dla prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz za niestawiennictwo na wtorkowym posiedzeniu komisji weryfikacyjnej.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz została ukarana przez komisję weryfikacyjną grzywną w wysokości 10 tysięcy złotych.

To konsekwencja nieuzasadnionej absencji na dzisiejszej rozprawie. Komisja wezwała ją do złożenia zeznań w charakterze świadka.

Komisja weryfikacyjna rano w drodze głosowania zdecydowała, że nie nada prezydent stolicy statusu strony. O nadanie takiego statusu w piśmie do komisji apelowała też H. Gronkieiwcz-Waltz. Po decyzji gremium, salę rozprawy opuścili prawnicy reprezentujący stołeczny ratusz oraz dyrektor miejskiego Biura Spraw Dekretowych.

Reklama

Podwyższenie kwoty kary za nieobecność do 10 tysięcy złotych to efekt nowelizacji ustawy o trybie prac komisji weryfikacyjnej.
Za ukaraniem grzywną głosowało pięciu członków komisji, jeden był przeciw, trzech wstrzymało się.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy