Reklama

Reklama

Wyrok dla 24-latka, który groził śmiercią posłowi PO

Karę roku więzienia, w zawieszeniu na dwa lata, wymierzył we wtorek katowicki sąd 24-latkowi z Sosnowca, który przed dwoma laty groził w internecie pobiciem i śmiercią posłowi Platformy Obywatelskiej Cezaremu Tomczykowi. Mężczyzna ma także zapłacić tysiąc złotych grzywny i przeprosić posła.

O wtorkowym wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach poinformował rzecznik sądu, sędzia Jacek Krawczyk. Jak powiedział, skazany powinien przeprosić posła pisemnie, wysyłając przeprosiny na adres biura poselskiego w ciągu trzech miesięcy od uprawomocnienia się wyroku.

Wtorkowy wyrok zapadł bez przeprowadzania rozprawy; oskarżony Arkadiusz K. przyznał się do winy i zgodził dobrowolnie poddać uzgodnionej karze. Wyraził też skruchę.

Sprawę, zapoczątkowaną przez działania oskarżonego w portalu społecznościowym 20 sierpnia 2017 roku, prowadziła prokuratura w Sieradzu. Śledczy ustalili, iż K. "kierował groźby pozbawienia życia oraz uszkodzenia ciała" przeciwko posłowi na Sejm i jego rodzinie.

Reklama

Groźby były kierowane z anonimowego konta przez komunikator internetowy na Facebooku. Sprawca sugerował, że wie, gdzie mieszka poseł. Prokuratura uznała, iż były to groźby z racji przynależności politycznej. Za takie przestępstwo można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje