Reklama

Wypadek w Tenczynie. Szef MSWiA odznaczy chłopca, który pomógł kolegom

Szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział, że odznaczy chłopca, który po wypadku autokaru w Tenczynie pomógł kolegom opuścić pojazd. O odznaczenie ucznia zwróciła się do ministra małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. "Będzie to dla mnie prawdziwy zaszczyt" - podkreślił Brudziński.

"Warto, aby wszyscy usłyszeli o Dominiku z klasy VII Szkoły Podstawowej w Wilanowie, który po wypadku w Tenczynie nie uległ panice. Wybił szybę i wyprowadził kolegów z autokaru. Zasłużył na najwyższe uznanie!" - napisała na Twitterze małopolska kurator oświaty. 

Jak dodała, zawnioskuje do ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego "o uhonorowanie dzielnego chłopca". Na wpis Barbary Nowak zareagował szef MSWiA, który napisał: "Będzie to dla mnie prawdziwy zaszczyt, móc wręczyć młodemu Bohaterowi odznakę Młody Bohater". 

Reklama

Do wypadku w Tenczynie doszło w piątek przed godziną 11. Według ustaleń policji, autobus, który jechał od strony Zakopanego, czołowo zderzył się z tirem. Pojazdy stanęły w poprzek drogi i częściowo wjechały do rowu. Policja przypuszcza, że jeden z pojazdów mógł zjechać na przeciwległy pas ruchu. W wypadku brał udział również samochód osobowy. Autokarem podróżowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 261 z warszawskiego Wilanowa. Wracali z Zakopanego. 

W wypadku poszkodowanych zostało w sumie 49 osób: 6 dorosłych oraz 43 dzieci. 34 osoby zostały przewiezione do szpitali, w których wieczorem pozostawało osiemnaścioro z nich. Stan jednej z nich jest ciężki. 

Akcja "Młody Bohater" to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. 

Nagroda "Młody Bohater" jest wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Każdy laureat nagrody otrzymuje unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy