Reklama

Wypadek na dk 88. Większość ofiar pochodziła z Podkarpacia

Siedem ofiar tragicznego wypadku drogowego, do którego ostatniej nocy doszło na Śląsku, pochodziło z Podkarpacia - poinformowała w niedzielę (23 sierpnia) rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

- Rano wojewoda podkarpacki otrzymała wiadomość, że ofiary tragicznego wypadku na Śląsku, który miał miejsce dzisiejszej nocy, pochodziły w większości - siedem osób - z woj. podkarpackiego - powiedziała rzeczniczka.

Do zderzenia busa i autokaru doszło na drodze krajowej nr 88, na odcinku Kleszczów - Gliwice w woj. śląskim. Dziewięć osób podróżujących busem zginęło.

Ofiary wypadku to cztery osoby z pow. lubaczowskiego, dwie z jarosławskiego i jedna ze strzyżowskiego. Kolejne dwie ofiary wypadku to jedna osoba z woj. lubuskiego i kierowca - obywatel Słowenii (początkowo informowano, że Słowacji).

Reklama

Jaka podkreśliła Waksmundzka-Szarek, "wojewoda w porozumieniu z władzami samorządowymi uruchomił pomoc psychologiczną dla bliskich ofiar".

- Łączymy się w bólu ze wszystkimi, którzy w tragicznym wypadku stracili swoich bliskich - zaznaczyła rzeczniczka.

Kim był kierowca?

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek, kierowca, ofiara wypadku, posiadał kartę Polaka, a był obywatelem Słowenii.

- Taką informację właśnie otrzymałam od służb realizujących czynności związane z wypadkiem - dodała.

"Siła uderzenia była ogromna". Zdjęcia z miejsca wypadku

PAP

Reklama

Reklama

Reklama