Reklama

Reklama

Wypadek kolumny z Beatą Szydło. Nowe informacje o stanie oficerów BOR

W piątkowym wypadku rządowej limuzyny w Oświęcimiu poszkodowane zostały trzy osoby - premier Beata Szydło i dwóch funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Ciężej ranny oficer został przetransportowany do szpitala w Warszawie - dowiedziała się PAP od wicedyrektora szpitala w Oświęcimiu Andrzeja Jakubowskiego.

Jak dodał wicedyrektor, drugi z poszkodowanych pozostanie przynajmniej dobę na obserwacji w szpitalu w Oświęcimiu, dokąd trafił zaraz po wypadku.

Jak informuje MSWiA, ciężej ranny oficer BOR ma złamaną nogę.

Ze szpitala w Oświęcimiu do Warszawy na pokładzie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowana została natomiast premier Beata Szydło. W Wojskowym Instytucie Medycznym ma przejść dalsze, rutynowe badania. Gałązkowski podał, że w trakcie lotu nie doszło do jakiejkolwiek zmiany jeżeli chodzi o stan zdrowia premier. Została ona przekazana zespołowi szpitalnego oddziału ratunkowego na Szaserów.

Reklama

Dyrekcja WIM poinformowała, że zgodnie z procedurami opieki nad pacjentami VIP, nie udziela informacji o stanie zdrowia premier Beaty Szydło.

Czytaj więcej na temat wypadku rządowej kolumny z premier Beatą Szydło

Reklama

Reklama

Reklama