Reklama

Wypadek autobusu wycieczkowego z dziećmi. Są ranni

O godzinie 8 rano na drodze z Rzeszowa do Zakopanego doszło do wypadku autokaru szkolnego. W wyniku zdarzenia ucierpiały cztery osoby, które przewieziono do szpitala. Poszkodowani nie odnieśli cięższych obrażeń, ich stan jest dobry.

Cztery osoby, w tym jedno dziecko zostały poszkodowane w wypadku autokaru wycieczkowego, do którego doszło około godziny 8:00 w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 975 w Roztoce w województwie małopolskim. Pojazdem podróżowała wycieczka szkolna z Rzeszowa do Zakopanego.

- Autobus, którym podróżowało 27 osób, w tym 23 dzieci z VII klasy szkoły podstawowej zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu i przewrócił się na lewy bok - przekazał rzecznik policji w Tarnowie Paweł Klimek. - Na ten moment nie można powiedzieć, co spowodowało wypadek - dodał.

Reklama

Stan poszkodowanych jest dobry

W wyniku tego poszkodowane zostały cztery osoby w tym: kierowca, opiekun i dziecko. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitali w Brzesku i w Tarnowie. Ich stan był określany jako dobry.

Pozostali uczestnicy wycieczki znaleźli schronienie w ratuszu w pobliskim Zakliczynie. Droga wojewódzka w miejscu zdarzenia była zablokowana, obecnie funkcjonuje ruch wahadłowy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tragiczny wypadek pod Bydgoszczą. Ciężarówki zmiażdżyły auto, zginęły cztery osoby

- Kierowca był trzeźwy - poinformował rzecznik policji. - Na tę chwilę wiadomo, że wycieczka szkolna nie będzie kontynuowana - dodał.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wypadek | wypadek autobusu

Reklama

Reklama

Reklama