Reklama

Reklama

​Wykolejenie pociągu towarowego. Ruch na trasie Wrocław-Legnica wstrzymany

Z powodu wykolejenia wagonów pociągu towarowego i uszkodzenia trakcji elektrycznej wstrzymano ruch pociągów na trasie Wrocław-Legnica. Wprowadzana jest zastępcza komunikacja autobusowa - poinformowały służby prasowe PKP PLK.

Rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe przekazał, że we wtorek na stacji Malczyce (woj. dolnośląskie) około godz. 19 wykoleiła się lokomotywa i siedem wagonów pociągu towarowego firmy POZ BRUK relacji Jawor - Konin.

"Nikt nie został poszkodowany. Nie ma zagrożenia dla środowiska. Uszkodzona jest sieć trakcyjna. Okoliczności i przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja. Wstrzymano ruch pociągów na trasie Wrocław - Legnica. Wprowadzana jest zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Miękinia - Legnica" - dodał rzecznik.

Poinformował, że został powołany specjalny zespół zarządzania, który ma za zadanie koordynować organizację przewozów na trasie Wrocław - Legnica.

Reklama

"Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są przez drużyny konduktorskie oraz na stacjach i przystankach" - przekazał rzecznik.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy