Reklama

Reklama

"Wydarzenia" liderem. Tam Polacy szukają informacji

"Wydarzenia" Telewizji Polsat zastąpiły "Fakty" TVN na pozycji lidera wśród źródeł informacji Polaków - wynika z najnowszego badania IBRIS i Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Rośnie także popularność portali internetowych, takich jak m.in. Interia.

Badani odpowiadali na pytanie: Jakie są Pana/i główne źródła aktualnych informacji o Polsce i świecie? W ciągu kwartału wzrosły wyniki portali internetowych, zmalały - social media. 

Od poprzedniego, styczniowego badania zmieniła się sytuacja w kategorii telewizyjnych programów informacyjnych: "Wydarzenia" Telewizji Polsat zastąpiły "Fakty" TVN na pozycji lidera źródeł informacji Polaków. "Wydarzenia" jako główne źródło informacji wybiera 38,1 proc. Polaków, "Fakty" TVN 35,7 proc., a "Wiadomości" TVP - 33,2 proc. badanych. 

"Wydarzenia" zwyciężyły także w grupie wiekowej 18-29. Program Telewizji Polsat jest wyborem dla 16,1 proc. badanych.

67 proc. wybiera internet

Reklama

W ciągu ostatniego kwartału o 6 punktów procentowych wzrosła przewaga portali internetowych jako głównego źródła informacji. 67 proc. badanych wskazało je jako pierwsze i najważniejsze źródło newsów. Spadła za to rola mediów społecznościowych, i to aż o 9 punktów procentowych.

Portale internetowe swój szczyt odnotowują w grupie 30-39 lat: 86,4 proc. członków tej grupy wybiera portale takie jak Interia czy Onet. Najniżej, choć i tak wysoko, portale plasują się w grupie badanych 70+ - są wyborem dla 34,4 proc. tej grupy.

Dane do badania agregowane były z dwóch pomiarów kwietniowych N=2000 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie respondentów w wieku 18+ (próba losowo-kwotowa).

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy