Reklama

Wydano alerty pogodowe. Spodziewane oblodzenia i intensywne opady śniegu

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed śnieżycami dla południowego Podkarpacia ogłosił Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W ciągu nocy na tym obszarze intensywne opady śniegu mogą spowodować wzrost pokrywy śnieżnej o dodatkowe 20-30 cm. Ponadto na terenach Polski wschodniej i centralnej spodziewane są oblodzenia. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

- Zalecamy ostrożność, wolniejszą jazdę, zachowanie odległości między pojazdami, ponieważ z powodu śliskiej nawierzchni czas hamowania może być wydłużony - powiedziała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Korki tworzą się szczególnie na odcinku Zakopianki w powiecie nowotarskim - w Klikuszowej i Rdzawce. Na stromy podjazdach samochody ciężarowe mogą mieć problemy z wyjazdem. W niektórych miejscach kierowcy mogą potrzebować łańcuchów na opony.

Alerty pogodowe. Spodziewane oblodzenia i intensywne opady śniegu

Z powodu intensywnych opadów śniegu w czwartek w Małopolsce doszło do licznych wypadków i kolizji. - Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych - podkreśliła Katarzyna Cisło.

Reklama

W południowych powiatach Małopolski i Podkarpacia do godz. 2 w nocy obowiązują ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu - miejscami przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 15 do 20 cm. Poandto IMGW wydał alert przed oblodzeniami nawierzchni dróg i chodników, spowodowanymi opadami deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu na terenie wschodniej i centralnej Polski, a także części Śląska. Alert ten będzie ważny do godz. 7.30 w piątek.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: IMGW | alerty pogodowe | intensywne opady śniegu | oblodzenia | pogoda

Reklama

Reklama

Reklama