Reklama

Reklama

Wyciekł "przekaz dnia" PiS ws. Kuchcińskiego

"Marszałek spokojnie i rozważnie prowadzi obrady, mimo notorycznej obstrukcji i awantur ze strony totalnej opozycji. Marszałek jest nad wyraz wyrozumiały wobec ekscesów i karygodnych zachowań posłów totalnej opozycji" - to fragment "przekazu dnia", który otrzymali posłowie PiS w związku z wtorkowym wnioskiem o odwołanie Marka Kuchcińskiego ze stanowiska marszałka Sejmu. Instrukcję ujawnił na Twitterze dziennikarz "Polityki" Wojciech Szacki.

"Zarzuty stawiane marszałkowi Kuchcińskiemu są absurdalne" - czytamy w instrukcji dla posłów PiS, którą dziennikarz "Polityki" udostępnił na Twitterze.

"Marszałek Kuchciński - w porównaniu do standardów i praktyk stosowanych przez marszałków i wicemarszałków z PO - to uosobienie demokratycznej władzy w parlamencie" - czytamy dalej.

Debata nad wnioskiem PO i Nowoczesnej o odwołanie Kuchcińskiego odbyła się w Sejmie we wtorek. 

Za odwołaniem Kuchcińskiego z funkcji marszałka opowiedziało się 146 posłów, przeciw było 233, a wstrzymało się - 29. Większość konieczna do odwołania wynosiła 205.


Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy