Reklama

Reklama

Wybrano szefa tarnowskich struktur PiS

Poseł PiS Włodzimierz Bernacki został w niedzielę wybrany na prezesa okręgu podczas zjazdu PiS w Tarnowie. Bernacki, politolog i profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, był jedynym kandydatem w wyborach, wskazanym przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Bernacki szefował tarnowskim strukturom od końca października, kiedy Jarosław Kaczyński zdecydował m.in. o odwołaniu dotychczasowego szefa partyjnych struktur w okręgu tarnowskim europosła Edwarda Czesaka. W wyborach Włodzimierz Bernacki uzyskał 251 głosów, przeciwko niemu głosowało 58 osób, a 6 wstrzymało się od głosowania.

Według informatorów PAP w PiS władze partii obawiały się, że w Tarnowie może dojść do podobnej sytuacji, jak w ubiegłym tygodniu podczas wyborów szefa struktur w okręgu nowosądeckim, kiedy to jedyny kandydat na to stanowisko, wyznaczony przez prezesa PiS, wiceminister finansów Wiesław Janczyk nie uzyskał wymaganych 50 proc. głosów delegatów zjazdu okręgowego.

Reklama

W rozmowie z PAP Bernacki wskazał potrzebę rozbudowania struktur partii przez wyborami samorządowymi. "To jest coś zupełnie naturalnego, niezbędnego i koniecznego" - podkreślił.

Jak relacjonował, w trakcie swojego wystąpienia wskazywał na sukces w głosowaniu w wyborach prezydenckich i parlamentarnych w okręgu tarnowskim. "Te wspaniałe wyniki powinny być punktem wyjścia do budowania podmiotowości naszego okręgu. Bardzo wiele osób liczy na to, że te wyniki przełożą się bezpośrednio na pozycję Tarnowa i okręgu w woj. małopolskim" - powiedział PAP.

"Podnosiłem również kwestie związane z programem politycznym, który jest naszym sztandarem, i wskazywałem na potrzebę dbania o to, aby ten przekaz, kierowany do społeczeństwa ze strony rządu czy parlamentu, był przekazem jasnym, klarownym i czytelnym. Trudno sobie wyobrazić sukces samorządowy za dwa lata bez sukcesu programu reform rządu, więc to jest ze sobą bezpośrednio związane" - podkreślił poseł Bernacki.

Zgodnie ze statutem PiS do kompetencji zjazdów okręgowych należy powołanie i odwołanie ze swego grona prezesa zarządu okręgowego, na wniosek prezesa PiS, a także do 20 pozostałych członków zarządu i członków regionalnej komisji rewizyjnej. Kadencja szefa okręgu wynosi 2 lata.

Struktura PiS w kraju to okręgi, które zostały wyznaczone w odniesieniu do okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu i przeważnie pokrywają się z ich zasięgiem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy