Reklama

Reklama

Wybory w PiS. Mateusz Morawiecki wybrany wiceprezesem

Premier Mateusz Morawiecki dołącza do grona wiceprezesów Prawa i Sprawiedliwości. Poza szefem rządu, który jest nowy w tym gronie, wiceprezesami PiS na kolejną kadencję zostali wybrani: była premier, europosłanka Beata Szydło, europoseł Joachim Brudziński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz poseł Antoni Macierewicz. Czekamy na wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który oficjalnie ogłosi zmianę na tym stanowisku.

Wszyscy wybrani na nowych wiceprezesów PiS byli rekomendowani przez lidera partii Jarosława Kaczyńskiego. Jak dowiedziała się już wcześniej Interia, do grona wiceprezesów PiS dołącza premier Mateusz Morawiecki. - Najwięcej głosów otrzymał Mateusz Morawiecki. Jego pozycja jest niezwykle mocna - zaznaczył Ryszard Terlecki. 

Morawiecki zdobył 280 głosów, Brudziński - 272, Błaszczak - 253, Szydło - 250, Kamiński - 226 i Macierewicz - 221.

- Nie zajmujemy się opozycją tylko Polską - powiedział Terlecki, pytany o objęcie władzy w PO przez Donalda Tuska. 

Reklama

W Warszawie obradowała nowa Rada Polityczna PiS, która dokonała wyboru wiceprezesów ugrupowania, a także składu Komitetu Politycznego, Komisji Etyki oraz Sekretarza Generalnego.

Nowa Rada Polityczna PiS została wybrana podczas sobotniego Kongresu ugrupowania, na którym Jarosław Kaczyński został wybrany na kolejną kadencję jako prezes partii. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje