Reklama

Reklama

Wybory prezydenta Rzeszowa. Konrad Fijołek kandydatem opozycji

Konrad Fijołek, rzeszowski radny, będzie wspólnym kandydatem opozycji w wyborach na prezydenta Rzeszowa - ogłoszono na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Poparcie dla Konrada Fijołka zadeklarowały: Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL, a także Polska 2050 Szymona Hołowni. Swoich kandydatów wystawiła także Solidarna Polska, PiS i Konfederacja.

Oficjalne ogłoszenie wspólnego kandydata opozycji na prezydenta Rzeszowa nastąpiło tuż po godz. 12 na konferencji prasowej zwołanej w mieście. Wzięli w niej udział liderzy partii opozycyjnych - wśród nich: Borys Budka, Włodzimierz Czarzasty, Władysław Kosiniak-Kamysz i sam kandydat.

Fijołek zapowiedział, że choć nie chce deprecjonować dorobku Rzeszowa, zamierza "dokonać niezbędnych zmian". Podkreślił swoje przywiązanie do miasta. - Tutaj się urodziłem, wychowałem i założyłem rodzinę - wyliczył.

Reklama

Kim jest Konrad Fijołek?

Konrad Fijołek jest wiceprzewodniczącym rady miasta i byłym współpracownikiem wieloletniego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Podobnie, jak on niegdyś związany był z SLD, a ostatnio pełnił funkcję szefa klubu Rozwój Rzeszowa. To właśnie ten klub już w ostatni czwartek zaproponował oficjalnie kandydaturę swojego przewodniczącego.

Wybory nowego prezydenta Rzeszowa zarządzono na 9 maja. 

Zamiar kandydowania ogłosili już: Marcin Warchoł - popierany przez ustępującego Tadeusza Ferenca oraz Solidarną Polskę, Ewa Leniart - obecna wojewoda podkarpacka, popierana przez PiS, a także poseł Konfederacji z okręgu rzeszowskiego Grzegorz Braun i były poseł Kukiz'15 Maciej Masłowski.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy