Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie. Mateusz Morawiecki wygrałby pierwszą turę

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to w drugiej turze znaleźliby się premier Mateusz Morawiecki i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - wynika z sondażu IBRiS dla Radia Zet. Politycy otrzymaliby odpowiednio 33,8 proc. oraz 30,4 proc. głosów. Do urn poszłoby ponad 65 proc. uprawnionych do głosowania.

W sondażu IBRiS dla Radia ZET badani byli pytani o to, na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę. "Gdyby w kolejnych wyborach prezydenckich kandydatem PiS był Mateusz Morawiecki, to wygrałby pierwszą turę" - wynika z najnowszego sondażu.

Zobacz też: Sondaż IBRiS - wybory parlamentarne. Zjednoczona Prawica przed Koalicją Obywatelską

Premier mógłby liczyć na 33,8 proc. poparcia. Drugi wynik osiągnąłby Rafał Trzaskowski z poparciem 30,4 proc. wyborców. Trzecie miejsce - z wynikiem 10,6 proc. - przypadłoby Szymonowi Hołowni. Krzysztof Bosak mógłby liczyć na 7,1 proc. poparcia, a Władysław Kosiniak-Kamysz na 6,6 proc.

Reklama

Ponad 65-procentowa frekwencja

Poza pierwszą piątką wg. sondażu znaleźli się Robert Biedroń (4,1 proc.), Michał Kołodziejczak (1,7 proc.) i Zbigniew Ziobro (1,0 proc.). 4,7 proc. ankietowanych pytanych przez IBRiS nie wie jeszcze, na kogo oddałoby głos.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 65,8 proc. uprawnionych do głosowania. 28,1 proc. deklaruje, że nie wzięłaby udziału w głosowaniu. 6,1 proc. nie wie, czy poszłaby zagłosować.

Sondaż IBRiS dla Radia ZET przeprowadzono w dn. 20-21.05 2022 r. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1000 osób.

Reklama

Reklama

Reklama