Reklama

Reklama

Wybory nowego przewodniczącego klubu KO. Zbiórka podpisów pod czterema kandydaturami

Cezary Tomczyk, Sławomir Neumann, Arkadiusz Myrcha i Urszula Augustyn - pod tymi czterema kandydaturami na nowego szefa klubu KO trwa obecnie zbiórka podpisów - wynika rozmów z politykami KO. Niewykluczone, że nowy przewodniczący zostanie wybrany jeszcze we wrześniu.

Obecnie funkcję szefa klubu Koalicji Obywatelskiej pełni lider PO Borys Budka. Polityk wielokrotnie deklarował jednak, że nie zamierza łączyć stanowisk przewodniczącego partii i klubu. Ma zrezygnować z kierowania klubem.

W środę (16 września) poinformował, że najbliższe posiedzenie klubu KO odbędzie się 25 września o godz. 15. Nie chciał jednak przesądzać co się wówczas wydarzy. - O porządku obrad dowiedzą się w tym tygodniu parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej bezpośrednio z zawiadomienia o klubie, a nie z mediów - powiedział.

Reklama

Nie chciał się także wypowiadać na temat kandydatur na swego następcę jako szefa klubu. - Nie zajmuję się tym - uciął Budka.

Z rozmów z posłani Koalicji Obywatelskiej wynika jednak, że obecnie trwa zbiórka podpisów pod czterema kandydaturami na nowego szefa klubu (wymagana liczba podpisów poparcia to 60). Są to: niedawny szef sztabu Rafała Trzaskowskiego Cezary Tomczyk, Sławomir Neumann, który kierował klubem PO-KO w poprzedniej kadencji parlamentarnej, oraz posłowie: Arkadiusz Myrcha i Urszula Augustyn.

Tomczyk jest kojarzony w klubie zarówno z Trzaskowskim, jak i z Budką, natomiast Neumann i Myrcha - z byłym szefem PO Grzegorzem Schetyną. Urszula Augustyn to była wiceminister edukacji w rządzie Ewy Kopacz i była wiceszefowa klubu Platformy Obywatelskiej w kadencji 2011-2015, dotychczas niekojarzona z żadną partyjną frakcją.

Rozmówcy w klubie KO nie wykluczają, że kandydatów na szefa klubu będzie jeszcze więcej. Nie wystartuje za to obecny wiceszef PO Tomasz Siemoniak, który nie wykluczał takiej możliwości jeszcze kilka tygodni temu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy