Reklama

Reklama

Wyborcy Jarosława Kaczyńskiego zabrali głos w sondażu. "Nie odchodź"

Elektorat PiS chce, by Jarosław Kaczyński nadal sprawował funkcję prezesa - wynika z sondażu dla "Super Expressu". Kongres Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się w najbliższą sobotę.

Jarosław Kaczyński, który zapowiedział, że to jego ostatnia kadencja w roli prezesa PiS ma twardy orzech do zgryzienia. Ponad połowa wyborców PiS nie chce, aby odchodził na polityczną emeryturę - pisze w czwartek "Super Express", powołując się na sondaż przeprowadzony dla gazety.

"Już w sobotę odbędzie się kongres PiS. Pewniakiem do funkcji prezesa na kolejną kadencję jest Jarosław Kaczyński, który rządzi partią nieprzerwanie od 2003 r. Jednak jak sam niedawno przyznał, będzie to jego ostatnia kadencja. Tymczasem z badania dla 'Super Expressu' wynika, że aż ponad połowa badanych wśród wyborców PiS nie chce, aby Kaczyński przechodził na emeryturę. Podobnie myślą również politycy PiS!" - pisze "Super Express".

Reklama

Zgodnie z przedstawionymi wynikami sondażu, przeciwko odejściu Kaczyńskiego z polityki było 53 proc. pytanych, a 28 proc. opowiedziało się za odejściem lidera PiS z polityki.

Jak podano, badanie zrealizował Instytut Badań Pollster 26-27 czerwca 2021 r. na próbie 1088 dorosłych.

Jarosław Kaczyński prezesem od 2003

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa ugrupowania nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Zastąpił wówczas na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który - jako pierwszy prezes partii - kierował ugrupowaniem w latach 2001-2003. 

Kaczyński kilkukrotnie deklarował w mediach, że jeśli zostanie teraz wybrany na prezesa partii, będzie to jego ostatnia kadencja. 

Jak powiedział w wywiadzie dla Interii, chciał podać się do dymisji i nie kandydować już rok temu. "Był to świetny moment. Ale przyszedł covid" - mówił.

Reklama

Reklama

Reklama