Reklama

​Wybiorą nowego prezesa TVP. Faworytem Jacek Kurski

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zarządził zdalne posiedzenie Rady, na którym zostanie wybrany prezes TVP. Faworytem jest Jacek Kurski - informuje serwis "Wirtualne Media".

Szykuje się wielki powrót Jacka Kurskiego do szefowania telewizji publicznej? W piątek, 24 lipca, zbierze się Rada Mediów Narodowych, która zdecyduje, kto zostanie prezesem TVP - podaje serwis.

Przypomnijmy, że w marcu tego roku doszło do przewrotu, w wyniku którego Kurski stracił funkcję prezesa. Na szali leżała wówczas ustawa przyznająca TVP rekompensatę z tytułu utraconych wpływów abonamentowych. Warunkiem podpisu prezydenta Dudy miało być właśnie usunięcie Kurskiego z funkcji prezesa.

Po tym, jak podpis znalazł się pod zmianami, Kurski małymi krokami wchodził z powrotem do TVP - najpierw jako doradca zarządu, następnie jako jego członek.

Reklama

Funkcję tymczasowego prezesa TVP pełni z kolei Maciej Łopiński.

Jak już wcześniej informował serwis "Wirtualne Media", ponowna prezesura Kurskiego była przedmiotem dyskusji już od momentu jego degradacji. Do szefowania TVP miał wrócić po wyborach prezydenckich, co zdają się potwierdzać najnowsze informacje serwisu.

Kto zdecyduje?

Członkowie Rady Mediów Narodowych zostali poproszeni o przesłanie swoich rekomendacji i CV kandydatów na stanowisko członka Rady Nadzorczej Polskiego Radia, prezesa zarządu Radia Koszalin oraz prezesa zarządu Telewizji Polskiej. To nad tymi trzema funkcjami ma się 24 lipca pochylić RMN.

Przypomnijmy, że w Radzie zasiada pięć osób, z czego trzy związane są z PiS. Są to: szef Rady Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk oraz Grzegorz Podżorny i Juliusz Braun. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy