Reklama

Reklama

Wujec: Sukcesem Komorowskiego była obronność

​Prezydentowi Komorowskiemu udały się przede wszystkim kwestie związane z obronnością naszego kraju - uważa Henryk Wujec z Kancelarii Prezydenta. Gość Radiowej Trójki podkreślił, że Bronisław Komorowski dużą uwagę poświęcił trosce o bezpieczeństwo, kontaktom z wojskiem i pilnowaniu budżetu obronnego.

- Wydaje się, że ta rzecz mu się udała, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia, jaka powstała po ataku Rosji na Krym i na Donbas - mówił doradca prezydenta Komorowskiego. Podkreślił, że zagrożenie zostało odsunięte, a NATO jest praktycznie obecne, czego - jak powiedział - wcześniej nie było.

Henryk Wujec wyraził nadzieję, że nowy prezydent Andrzej Duda będzie kontynuował kierunek działań ustępującego prezydenta.

Bronisław Komorowski przez całą swoją prezydenturę podkreślał, jak ważne są dla niego sprawy bezpieczeństwa i obronności. We wczorajszym pożegnalnym orędziu mówił, że za największy sukces uważa zwiększenie nakładów na ten cel - w tym modernizację techniczną armii. Chodzi o ustawę, dzięki której wskaźnik, na podstawie którego oblicza się te środki, zwiększy się do 2 procent PKB.

Reklama

Dziś, dzień przed odejściem z urzędu, prezydent pożegna się z wojskiem.

Jak oceniasz prezydenturę Bronisława Komorowskiego? Zapraszamy do dyskusji!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy