Reklama

Reklama

"Wtargnięcie na teren Sejmu". Interweniowała Straż Marszałkowska

Straż Marszałkowska interweniowała w piątek , kiedy około godz. 17 nieuprawnione osoby wtargnęły na teren Sejmu - poinformował Andrzej Grzegrzółka, szef Centrum Informacyjnego Sejmu. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania manifestacji przed Sejmem.

- W piątkowe popołudnie doszło do nieuprawnionego wtargnięcia na teren kompleksu Sejmowego, zakończonego skuteczną interwencją Straży Marszałkowskiej - powiedział Grzegrzółka.

Jak dodał, "okolice wjazdu (na teren Sejmu) od strony ul. Wiejskiej zostały oblane farbą". 

- Zabezpieczamy dowody dotyczące przebiegu tego zdarzenia. Kancelaria Sejmu i Straż Marszałkowska rozważą możliwe kroki prawne związane m.in. z naruszeniem tzw. miru domowego oraz zniszczeniem mienia - podkreślił Grzegrzółka.

Cztery osoby zostały złapane przez straż marszałkowską. Wobec sześciu zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu. 

W mediach społecznościowych na profilach związanych z Obywatelami RP pojawiły się nagrania sprzed Sejmu. "Jesteśmy gotowi na konsekwencje prawne, będziemy stawiać się w sądach i wyjaśniać powody swojego działania. Oblewając krwią Sejm RP pokazujemy jego prawdziwe oblicze: Macie krew na rękach!!!" - napisali na Twitterze. "KREW - SYMBOL RZĄDÓW ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ" - dodali.

Reklama

 Setkę policji na temat wtargnięcia na teren Sejmu będziemy mogli nagrać dopiero jutro. Dowiedziałem się jednak, że do wtargnięcia doszło około 17. Była to grupa osób. 4 udało się przedostać na teren Sejmu, ale zostali szybko złapani przez straż marszałkowską. Wobec 6 osób natomiast zostały skierowane wnioski o ukaranie.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama