Reklama

Reklama

Wszczęto śledztwo ws. oświadczeń majątkowych posła Zbonikowskiego

Wszczęto śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych posła PiS Łukasza Zbonikowskiego. Śledztwo dotyczy zatajania prawdy i podawania nieprawdy w oświadczeniach za okres od 26 kwietnia 2011 roku do 28 kwietnia 2016 r. - poinformowała w środę Prokuratura Krajowa.

W dniu 9 maja 2017 roku wszczęto śledztwo w sprawie zatajania prawdy i podawania nieprawdy w okresie od 26 kwietnia 2011 roku do 28 kwietnia 2016 roku w Warszawie w oświadczeniach majątkowych składanych przez Posła na Sejm RP Marszałkowi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, po uprzednim odebraniu oświadczenia o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia" - poinformowała prokuratura w komunikacie.

Postępowanie dotyczy oświadczeń majątkowych składanych przez posła Łukasza Zbonikowskiego (PiS).

Pod koniec marca media podawały, że kontrolę oświadczeń Zbonikowskiego zakończyło Centralne Biuro Antykorupcyjne. CBA informowało wówczas, w wypowiedzi dla Wirtualnej Polski, że "stwierdzono nieprawidłowości, ale nie na tyle poważne, by złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa".

Reklama

Według "Faktu", kontrola oświadczeń Zbonikowskiego była efektem informacji przekazanych przez byłego współpracownika posła. Miał on poinformować, że Zbonikowski sfinansował swoją kampanię wyborczą ze sprzedaży drogich pojazdów i maszyn rolniczych, co nie zostało odzwierciedlone w oświadczeniach majątkowych posła.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy