Reklama

Reklama

Współpraca z Facebookiem? Prezydent: Nic mi nie wiadomo

"Nic mi nie wiadomo o współpracy z firmą Facebook w czasie kampanii prezydenckiej. To jest jakiś fake news" - powiedział prezydent Andrzej Duda. "Facebook był wykorzystany jako medium społecznościowe, gdzie sztab wyborczy zamieszczał wpisy" - dodał.

Firma Facebook, na którą powołuje się dziennik "The Guardian", informowała, że była "nieodzownym elementem" zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w 2015 roku.

Prezydent pytany we wtorek na konferencji prasowej o te doniesienia powiedział, że nic mu nie wiadomo o współpracy z tą firmą.

"Nigdy wcześniej o niej nie słyszałem. To jest jakiś fake news, bo oczywiście w czasie kampanii prezydenckiej mój sztab korzystał z Facebooka - wszyscy o tym wiedzieli. (...) Ja osobiście korzystałem z Twittera. Natomiast nic mi na ten temat absolutnie nie wiadomo, żebyśmy my w tym zakresie jakąś szczególną współpracę podjęli z jakąś zagraniczną firmą" - podkreślił Duda.

Reklama

"Można zapytać ludzi, którzy byli wtedy w sztabie: panią premier Beatę Szydło, która była szefową sztabu, pana ministra Pawła Szefernakera, który odpowiadał za kwestie mediów społecznościowych, czy pana posła Marcina Mastalerka, który wtedy również był tym absolutnym trzonem sztabu" - mówił Andrzej Duda. "Naprawdę to jest jakiś dziwny pomysł" - zaznaczył.

"Ja słyszałem o tym, że Facebook powołuje się na to, że był wykorzystany w mojej kampanii. No rzeczywiście był wykorzystany jako po prostu medium społecznościowe, na którym myśmy realizowali wpisy w sensie sztabu. Natomiast nic mi nie wiadomo o współpracy z jakąkolwiek firmą. I tutaj pierwsze o tym słyszę" - oświadczył prezydent.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy