Reklama

Reklama

Wskażą kolejnego sędziego TK. Gowin potwierdza informację Interii

"Kandydatem, którego w styczniu poprze cały obóz Zjednoczonej Prawicy w wyborach sędziów TK, będzie osoba wskazana przez Porozumienie" - powiedział w środę w Poznaniu lider ugrupowania, wicepremier Jarosław Gowin. Polityk potwierdził tym samym informację Interii sprzed dwóch dni.

"Stanisław Piotrowicz zostanie sędzią Trybunału Konstytucyjnego, chociaż jeszcze na początku listopada gowinowcy głośno sprzeciwiali się tej kandydaturze. Co się zmieniło? - W styczniu wygasa kadencja Małgorzaty Pyziak-Szafnickiej w Trybunale Konstytucyjnym. Sędziego, który ją zastąpi, wskaże Porozumienie" - pisał w poniedziałek dziennikarz Interii Jakub Szczepański. Więcej na ten temat. 

Reklama

Według środowych słów Gowina, takie ustalenie przyjęto w trakcie negocjacji nowej umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie).

"Ta umowa nie jest jeszcze podpisana, ale jest sukcesywnie realizowana. Zawarliśmy w niej takie ustalenie, że w styczniu kandydatem popartym przez cały obóz Zjednoczonej Prawicy w wyborach do TK będzie osoba wskazana przez Porozumienie" - powiedział na briefingu prasowym Gowin.

"Nie jestem jeszcze upoważniony, by podawać państwu nazwisko tej osoby, ale ona jest już oczywiście uzgodniona z naszymi koalicjantami. Mogę powiedzieć tyle, że jest to przedstawiciel świata akademickiego, profesor z bardzo wybitnym dorobkiem i wybitną pozycją naukową" - dodał.

W zeszłym tygodniu wybrani zostali na sędziów TK - zgłoszeni przez PiS - Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelina. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy